טיסה נעימה pg

שלומי שי אמויאל – טיפים על קפריסין

טסים לחופשה בקפריסין? קבלו טיפים שימושיים מאת שלומי שי אמויאל

שלומי שי אמויאל מגלה את קפריסין. טיפים שימושיים. קפריסין הוא אי השוכן בים התיכון. הוא מיושב בהרים בצפון ובדרום והחוף הדרומי מכוסה במישורים. הטמפרטורות ממש חמות מעידות על אקלים ים תיכוני. החורף קריר יותר. ניקוסיה היא עיר הבירה של קפריסין. המטבע המשמש כאן הוא לירה קפריסאית.

יוונית, אנגלית וטורקית הן השפות המדוברות בקפריסין. יש תרבות מעורבת של יוון והמזרח התיכון. המקומיים מאוד ידידותיים ומקבלים את פניהם מבחוץ בלב פתוח וגורמים להם להרגיש בבית בכך שהם מציעים להם משהו לשתות. לברך מישהו לחיצת יד תעשה. נהוג להציע לאורח מתנה קטנה כשהוא מוזמן לארוחת ערב. אפשר להתלבש כלאחר יד, אבל בגדי הים חייבים להיות מוגבלים לחופים בלבד. פונקציות חברתיות דורשות לבוש פורמלי.

המדינה מלאה בכרמים, מבנים מהמאה ה-12, פרדסים ומנזרים. היזהרו בעת צילום בחוץ. זה אסור בשטחים צבאיים ויש לקחת אישור מיוחד לצילום במקומות כמו מוזיאונים וגלריות לאמנות. רובם אינם מאפשרים צילום פלאש. ניתן לשכור מוניות כדי להסתובב בעיירות הגדולות בקפריסין, הגובות על פי המונים המוסדרים על ידי הממשלה. נהוג לתת טיפ לנהגים.

חברת התעופה הלאומית היא Cyprus Airways מחברת בין רוב הערים הגדולות באירופה. גם ארבעים חברות תעופה אחרות משרתות בשדה התעופה של לרנקה, שנמצא במרחק של 5 ק"מ מלרנקה ו-50 ק"מ מניקוסיה. ניתן לשכור מוניות כדי להגיע לכל יעד משם מכיוון שחסרים שירותי אוטובוסים ורכבות בשדה התעופה. השירותים הנוספים המוצעים בשדה התעופה הם חנויות פטורות ממכס, מידע על בנק, תיירות ומלונות, מסעדות, השכרת רכב, סניף דואר ומשרד הזמנות. שדה התעופה השני, פאפוס, נמצא במרחק של 15 ק"מ מהעיר ולוקח כ-35 דקות להגיע לעיר משדה התעופה. הוא מספק את אותם מתקנים כמו שדה התעופה של לרנקה.

הנמלים העיקריים של קפריסין הם נמל לימסול ונמל לרנקה המחברים בין נמלים אחרים של המזרח התיכון ויוון. לא רק שירותי מעבורת ניתנים כאן, אפילו שירותי שייט ניתנים כאן.

האי קפריסין אינו מחובר בכבישים למדינות אחרות, אלא כבישים עוברים על פני קפריסין המקשרים בין כל הערים והכפרים. אוטובוסים פועלים בכבישים למעט ביום ראשון, אך הם פועלים מאוחר בחצות הלילה במהלך הקיץ. תיירים יכולים לעלות לאוטובוסים כפריים כדי לגלוש דרך הכפרים הנידחים, אבל הם איטיים מאוד. אם מתכננים לשכור רכב, מומלץ להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ מכיוון שההזמנה מלאה ברוב הפעמים. זכור לשאת ברישיון נהיגה לאומי או רישיון נהיגה בינלאומי.

פריטים פטורים ממכס

1. 200 סיגריות או 50 סיגרים או 250 גרם טבק
2. 1 ליטר אלכוהול (מעל 22 אחוז נפח) או 2 ליטר יין מועשר או יין מבעבע
3. 2 ליטר יין דומם; 50 גרם בושם ו-250 מ"ל או דה טואלט
4. 800 סיגריות או 200 סיגרים או 1 ק"ג טבק
5. 10 ליטר אלכוהול, 20 ליטר יין מחוזק, 90 ליטר יין, 110 ליטר בירה

רוב מוצרי המזון והפריטים הקשורים לחקלאות אסורים.

לכתבות נוספות של שלומי שי אמויאל על מקומות מומלצים.

לאתר הנדל"ן של שלומי שי אמויאל

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email