אודות

אודות בוריס דחוביץ'

ביוגרפיה

נולד בויניצה, אוקראינה, ברית המועצות. עלה ארצה בשנת 1983. שולט באנגלית, עברית, רוסית ואוקראינית; גרמנית (קריאה בלבד).

השכלה

מכון ישראל לטכנולוגיה (טכניון). חיפה, ישראל. תוכנית פיתוח מנהלים. האוניברסיטה הפוליטכנית של קייב. אוקראינה. ברית המועצות. Ph.D. לימודים. עבודת מחקר: בקרת תהליכים תעשייתיים ממוחשבת. תואר שני בהנדסת אלקטרוניקה.

מנכ"ל

הוביל להצלחה מספר חברות ישראליות ובינלאומיות.

יזם

מילא שורה של תפקידים ניהוליים והנדסיים בכירים שהכשירו אותו לעמוד בראש מיזמים ופיתוחים חדשניים.

אבני דרך

יזמות והייטק

מנהל חברת Startup שפיתחה תוכנת סביבה וירטואלית למחשב האישי למניעת אובדן הנגרם על ידי ריגול, התקפות מתוכננות היטב והונאות בתוך סביבה ארגונית – תוך התמקדות בשלושה היבטים מרכזיים: זמינות מידע, סודיות ושלמות.

תפקידי נוספים

מנהל חברה בינלאומית למסחר בחומרי גלם לתעשיית המזון והמשקאות. מהנדס ראשי, מנהל הנדסה. עם צוות של 15 מהנדסי מכונות ו-2 מהנדסי אלקטרוניקה תכננו סוללה ובקר אבץ-אוויר לשימוש בכלי רכב כבדים. הסוללה נבדקה בהצלחה והשתמשה ב-German Post. מנהל כללי של חברת הייטק מתרחבת המיישמת טכנולוגיות סרט דק לפיתוח וייצור רכיבים לתעשיית האלקטרוניקה ברחבי העולם. אחראי על כל ההיבטים של מו"פ, הנדסה וייצור, עם 94 עובדים ומחזור שנתי של 35 מיליון דולר. לפני כן, שימש כמנהל תחזוקה - אחראי על זמינות כל הציוד הטכני. תכנן ובנה ציוד אלקטרוני חדש לשימוש במעבדה וייצור. סיים קורס ואקום באוניברסיטת תל אביב. מהנדס אלקטרוניקה בכיר במחלקת ההנדסה. סיים הכשרה במכשור אלקטרוני לכלי טיס צבאיים. מהנדס אלקטרוניקה בכיר. ציוד ממוחשב אנלוגי ודיגיטלי מתוכנן כולל ציוד סחורות וציוד בדיקה עבור IC's. חיבר תיעוד יישומים עבור IC's ופיתח מערכות ממוחשבות שונות לתהליכים תעשייתיים.